6 Ocak 2019

Ürün Tavsiyesi – Canon MG3051 wifi-Cloud Yazıcı/Tarayıcı/Fotokopi (Bitmeyen Kartuşlu)

ile cemates

Merhabalar.

Dijital fotoğraf makinası veya Cep telefonu ile çekilen resimleri uzun süre saklamak zor oluyor. Yedek aldığınız ortamında yedeğini almak gibi kısır döngüye girmemek için eskiden olduğu gibi resimleri kağıda bastırarak uzun yıllar anıları saklamak daha kullanışlı oluyor.

Eskiden yazıcıyı bir bilgisayara bağlayıp resimlerinizi bilgisayar üzerinden yazdır’a biliyordunuz ve Cep telefonundan bilgisayara aktarma gibi ekstra uğraşlar gerekiyordu.

Artık evinizdeki wifi modem e bağlantı yapabilen ve internete bağlı çalışabilen yeni nesil yazıcılar ile direkt cep telefonunuzdan resimlerinizi ve belgelerinizi yazdır’a bilirsiniz.

Ecem ‘i görmeye gelen misafirlerimize de wifi üzerinden şipşak olarak anı resimlerini bastırıp veriyoruz misafirlerimiz için süpriz oluyor. 🙂

Canon cloud hizmeti ile yazıcınızı eşleştirir iseniz internet olan herhangi bir yerden evinizdeki internet’e bağlı olan wifi yazıcınıza resim ve belgelerinizi yazdır’a bilirsiniz. Yazıcıdan taradığınız belgelerinizi Dropbox, google drive gibi cloud servislere direkt yükleye bilirsiniz.

Evinizde kendiniz wifi-kablosuz bağlantılı yazıcı ile cep telefonunuzdaki dijital resimlerinizi direkt kullanacağınız kağıdın kalitesine göre 10Kuruş ile 50Kuruş arası birim maliyete çeşitli boyutlarda yazdır’ a bilirsiniz.

Evinizde kullanacağınız yazıcı için yüksek kartuş maliyetleri nedeniyle bitmeyen kartuş çözümlerini destekleyen Canon ve HP markalı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bitmeyen kartuşlu yazıcılar 2 tür olarak satılmakta.

1- Tıpalı Şırınga İle Doldurulan Karuşlar

2-Yandan veya Dahili Depo ile Dolan Kartuşlar

Ben kartuş sorunları çıkarmayan ve Wifi özelliği olan Canon MG3051 bitmeyen tıpalı kartuş çözümlü bu yazıcıyı tercih ettim.

https://www.canon.com.tr/printers/inkjet/pixma/pixma_mg3050_series/specification.aspx

Bu yazıcıda kullandığım kartuşlar satıcıdan kırmızı,mavi, sarı ve siyah yedek dolum renkleri ile kartuş üzerinde renk dolum tıpaları takılı olarak geldi. Bu şekilde hazır yazıcı setlerini n11, gittigidiyor, hepsiburada gibi sitelerde satan firmalar da bulabilirsiniz.

Tıpalı Sistem Kartuş Dolumu İçin Gerekli Malzemeler :

Yandan dolum tanklı sistemler ise aşağıdaki gibi olmaktadır. 
Kartuş ihtiyacı olan boyayı yandaki tank dan çeker.

Yandan dolum sistemli yazıcıyı yaklaşık 5 yıl kullandım ve en son yaşadığım boya sızdırma faciası sonucu evdeki masa ve halıya verdiği zarar sonrası yazıcı kendini geri dönüşümde bulmak zorunda kaldı. Bu yüzden alacağım yeni yazıcıyı deposuz tıpalı sistem tercih ettim. Bu sistemde renkleri şırınga ile kartuşa kendiniz doldurmanız gerekiyor. Manuel bir yöntem olsa da yandan dolumlu kartuş da yaşadığım renk akış sorunları olmaksızın kaliteli baskılar alabiliyorum.

Bitmeyen kartuş dolumlu yazıcılar ile beraber profesyonel fotoğraf kağıdı ihtiyacınız olacak.

Deneme yanılmalar ile kendinize en uygun kağıdı bulabilirsiniz. Ben 5 yıldır Rovi kağıtlarını tercih ediyorum.

www.cescesor.com.tr web sitesinden veya n11 üzerinden ürünlerini satın alabilirsiniz.

Kağıt kaliteleri;

Elinize aldığınız da kağıdın ağırlığını hissetmek istiyor iseniz Premium ve Advanced kağıtları tercih edebilirsiniz.

Kağıt ağırlığı biraz daha az olsun ama baskı kalitesi Premium ve Advanced ile aynı olsun istiyorsanız Dream kağıtları tercih edebilirsniz.

En ucuz, en hafif kağıt ve düşük kaliteli baskı istiyorsanız Everday tercih edebilirsniz.

Benim tercihim Premium Parlak ve Dream Parlak serileri oluyor.

Bu yazıcı ile kullanabileceğiniz Android Canon uygulamaları:

Canon PRINT Inkjet/SELPHY

Bu uygulama ile yazıcınızı telefonunuza tanımlayıp direkt resimlerinizi ve belgelerinizi yazdıra bilir veya taraya bilirsiniz.

Canon Easy-PhotoPrint Editor

Bu uygulama ile resimlerinizi düzenleye bilir çeşitli şablonlar kullanarak resimlerinizi yazdır’a bilirsiniz.

Canon Cloud Yazıcı Hizmetleri